Rzeczy przydatne w podróży z plecakiem, te bardziej nietypowe

 

Co spakować w podróż? Problem niezwykle poważny przy każdym wyjeździe, ale najbardziej chyba przy tym z dużym plecakiem, tzw. backpacking, kiedy bagaż dźwigamy przed długie godziny na swoich plecach, a przestrzeń mamy wyjątkowo mocno ograniczoną.

Zaprezentujemy tutaj te mniej oczywiste rzeczy, bo latarka czołówka, nóż, kawałek sznurka, igła z nitką czy sztućce – niezbędnik, to oczywista podstawa. Niektóre z naszych wyborów zaskakują nawet innych długodystansowych podróżników, a my z kolei nie wyobrażamy sobie podróżowania bez nich. Wiele z nich przyda się przy każdym wyjeździe, nawet w ten z walizką, ale w odrobinę bardziej dzikie tereny. Artykuł będzie na bieżąco aktualizowany o kolejne przedmioty, kliknij w poszczególne, by przejść do artykułów szerzej je opisujących. Myślę, że idealnym rozpoczęciem będzie…

1.  FILTR WODY

2. FAŁSZYWY PORTFEL 

3. AKUMULATORY DO ŁADOWANIA W ZASTĘPSTWIE KLASYCZNYCH BATERII

4. OBIERACZKA/ SKROBACZKA DO ZIEMNIAKÓW

5. BUTELKA WIELOKROTNEGO UŻYTKU

6. SCYZORYK lub MULTITOOL

7. LEKKIE BUTY – NAJLEPIEJ BIEGOWE

8. Kolejne rzeczy wkrótce…

Jeśli doceniasz pracę, jaką włożyliśmy w stworzenie tego obszernego poradnika, znacząco on Ci pomógł lub czytanie naszego bloga jest dla Ciebie najzwyczajniej… przyjemnością, to będziemy ogromnie przeszczęśliwi, jeśli zdecydujesz się nam odwdzięczyć i wykonać darowiznę. 

Ten blog od strony czysto finansowej to dla nas spory wydatek, a nie źródło realnego dochodu (o czym poczytać możecie TUTAJ). Pomóż nam kontynuować naszą działalność iwykonaj darowiznę na konto bankowe 62 1090 1014 0000 0001 3754 5690 Izabella Miklaszewska. Każda złotówka się liczy i nawet taką kwotę możesz przekazać. Jeśli każdy, kto skorzystał z porad zawartych w naszych artykułach przelałby zaledwie po „tej 1 złotówce”, to powinniśmy mieć na koncie grube tysiące, tymczasem żyjemy z miesiąca na miesiąc bez sprzedawania swoich social mediów do reklamowania zupek chińskich i ketchupu i bez wciskania ludziom kitu.

  1. Możesz wesprzeć nas poprzez platformę do zbiórek Patronite – nasze konto https://patronite.pl/podroze-z-pazurem
  2. Lub, jeśli wolisz, poprzez bezpośredni przelew 62 1090 1014 0000 0001 3754 5690 Izabella Miklaszewska (według polskiego prawa, każda osoba fizyczna może każdej innej wykonać darowiznę). Przelew możesz wykonać także poprzez PayPal – na to samo nazwisko i odnośnik do naszego konta paypal.me/zpazurem
  3. Wesprzeć nas także możesz poprzez ZAKUP NASZYCH KOMIKSÓW lub koszulki/bluzy z wzorami naszego autorstwa
2 wzory bluz i 3 wzory koszulek w wersji damskiej i męskiej dostępne TUTAJ