Powieść komiksowa

Obrazek posiada pusty atrybut alt; plik o nazwie 1-cz.-Historia_44-726x1024.jpg

Opowieść adresowana jest do czytelnika w każdym wieku, bo trzonem fabuły są nasze autentyczne perypetie z planowanej wyprawy dookoła świata. Zatem pełna jest podróżniczych przygód i kulisów takiego życia. Całość spajają humor i żarty, postać Snupka – psiego odkrywcy i zabawowego przyjaciela, przykłady kultur lokalnych społeczności, ciekawostki geograficzne i historyczne, różnorodności świata fauny i flory. Uczymy szacunku do zwierząt, przyrody, innych kultur. Pokazujemy różnorodność i złożoność świata. Sygnalizujemy tematy poważne, problematyczne i istotne dla życia ludzi i całej planety. Zwłaszcza w kwestiach ekologicznych i społecznych. Pokazujemy powiązania naszych codziennych decyzji z tym stanem i jak możemy je tym samym sposobem kształtować i zmieniać.  

Obrazek posiada pusty atrybut alt; plik o nazwie 3-cz.-Pasatow_03-726x1024.jpg

Obecnie zakupu w internecie można dokonać tylko na Allegro TUTAJ. Sprzedanych ponad 10 tys. egzemplarzy! Jednak dotychczasowe wydawnictwo w żaden sposób nie rozwijało projektu, a duże internetowe księgarnie tylko żerują na autorach i wydawnictwach, dlatego podjęliśmy decyzji o samodzielnym kontynuowaniu sprzedaży i prowadzimy pracę nad budową sklepu. O atrakcyjności komiksów przekonać możecie się poprzez wysokie oceny i recenzje na portalu Lubimy Czytać Jeśli ktoś znajduje się poza granicami Polski i chciałby zamówić komiks, jest to możliwe – napisz do nas.

W księdze 1. Historia łapą pisana dowiesz się, skąd Snupek pojawił się w naszej historii, jak wyglądają początki życia z psem i jak to się stało, że z „kanapowców” zamieniliśmy się w ekipę z charakterem… z Pazurem. W tej części poznacie europejski fragment naszej 4-letniej wyprawy rozpoczętej w 2017 r.
Księga 2. Kalima nosi piaski Sahary zabierze Was do Maroka. Pokaże mnóstwo piękna, które skrywa ten kraj, a to i tak będzie tylko jego ułamek. Piękna kultury, natury, historii, ludzi… Wyjaśni niuanse i nieścisłości m.in. wobec języka używanego w Maroku, odmienności kultury tego kraju względem krajów arabskich i kwestii traktowania zwierząt w islamie, jak i kulturze europejskiej.
Księga 3. W objęciach pasatów to początek opowieści o morskim autostopie – jachtostopie. Przybliża realia wielo-tygodniowego trawersu oceanu na kilkunastometrowej łajbie. Po drodze dowiemy się, jakie niebezpieczeństwa czyhają podczas takiej wyprawy, ale przede wszystkim – jakie zagrożenia dotykają codziennie oceany, rzeki, wszystkie wody i istoty, które w nich żyją.
Każda część zawiera 64 strony. Tworzymy obecnie 4. część, a całą serię planujemy na przynajmniej 10 odcinków. Każdy to jednak rok pracy… Treść każdej części wzbogacają podpowiedzi, jak budować relację ze swoim psem. Pełne opracowanie tego tematu odnajdziesz jednak w naszej innej książce – poradniku „Wyszczekane Podróże. Jak przygotować siebie i psa na wyprawę” (o objętości 400 stron, opisuje nie tylko jak podróżować ale spędzać aktywnie czas z psem).

Podkreślamy, że powieść adresowana jest do czytelnika w każdym wieku. Naszym założeniem jest, by był to tytuł, do którego dzieci będą mogły wracać co jakiś czas, i w każdym momencie czerpać z innych warstw. By wracały z nową, poszerzona wiedzą i rozumieniem świata, ale jednocześnie by ta książka im to rozumienie pomagała budować i kształtować. Ale nawet dorośli, w tym Ci bez dzieci, będą się bawić i dowiadywać ogromu nowych informacji z tego tytułu. Nie mówiąc już o starszych nastolatkach. Młodsze dzieci również mogą wiele z tego zrozumieć, a te najmłodsze będą mogły z powodzeniem cieszyć się podstawową – wizualną – warstwą i głównym wątkiem historii oraz postacią Snupka – naszego psa. Chcielibyśmy, aby tytuł był czasem wspólnym dla rodziny. By dzieci i nastolatkowie po lekturze mogli dzielić się z rodzicami informacjami i pomysłami, ale ważne jest, by rodzice pomagali, uzupełniali i wyjaśniali niektóre poboczne wątki niezbędne do interpretacji. To samo dotyczy interakcji z rówieśnikami. By wszyscy inspirowali się do dalszych poszukiwań informacji i rozpoczynali swoje projekty i pomysły. Czy to podróżnicze, czy społeczne, czy naukowe. Poza rozrywką, chcemy, by czytelnik nie tylko był w tej historii, ale by sam tworzył historię prawdziwego świata i ludzkości

O atrakcyjności komiksów przekonać możecie się poprzez wysokie oceny i recenzje na portalu Lubimy Czytać1. odcinek premierę miał w 2020 r. i według dziennikarki Weroniki Wawrzkowicz-Nasternak to jeden z ciekawszych tytułów dla dzieci, który ukazał się w 2020 r. (zobacz wywiad w TVN), a całą serię skomplementował Adam Rusek – ogromnie doświadczony historyk sztuki komiksu, współpracujący m.in. z Biblioteką Narodową (zobacz nagranie od 36.30 minuty). Więcej recenzji (różnych części) odnajdziecie też u Rodziców dla Klimatu (www lub fb), Człowiek z popkultury (fb), czy Przeczytane z biblioteki (yt)Sztukater (www), także u Lubię Komiksy (yt), czy Comixxy (fb), u Bajkochłonka (www). Pozdrawiam i obszczekujemy wszystkich innych, o których nie wiem, albo mówią o nas pocztą pantoflową (jeden z pierwszych – Grzegorz Kopeć).

Jest nam ogromnie miło, gdyż wszystkie części dotychczas zbierają same pozytywne opinie i recenzje: zarówno ze strony osób, które nigdy z formą komiksową nie miały nic wspólnego, a wręcz były jej niechętne, jak i osób znających się na tym gatunku czy książkowych wyjadaczy. Dostaliśmy dużo wiadomości, w których rodzice informowali nas, że stał się to ulubiony tytuł ich dzieci. Albo takie, że ich dzieci zaczęły lubić czytać książki po styczności z naszym tytułem… Z ogromnej ilości komentarzy, wiadomości prywatnych i opinii wiemy, że dorośli również czerpią wiele z lektury. Mamy nadzieję, że jak najwięcej z Was zdecyduje się ocenić go samodzielnie.

AUTORZY:
Scenariusz, dialogi piszemy sami, także kolorujemy rysunki wykonane przez Filip Sulkovsky (który, oprócz tego, że jest utalentowanym rysownikiem, to sam zbudował swój 6-metrowy jacht ze sklejki w ogródku w Krakowie i przepłynął nim Atlantyk! Poznaliśmy go w 2018 r. na Wyspach Zielonego Przylądka i wtedy zasiało się pierwsze ziarenko pomysłu o komiksie, ale to opowieść, która znajdzie się w 4. odcinku serii ). Konsultacji udziela nam znawca gatunku – Daniel Chmielewski.

POLSKI RYNEK KSIĄŻKI:
Cały rynek książki w Polsce jest w fatalnym stanie: niska sprzedaż i piracenie, a rynek sprzedaży przypomina patologiczny kartel, rządzony i kształtowany przez duże sklepy i hurtownie, które pobierają ogromne prowizje (zazwyczaj powyżej 50%, czasem aż do 75%). Po czym, wykorzystując tę prowizję, następnie dumpingują ceny. Ogólnie o procesie zarabiania na książkach przez autorów poczytać możecie tutaj. A o większych patologiach działania największych “sprzedawców” np. tutaj.

PATRONI KOMIKSÓW: