Zadaj pytanie o podróżowanie z psem i kontakt

Jeśli chcesz zadać pytanie odnośnie podróżowania z psem, to najpierw zajrzyj do naszych dwóch artykułów, w których bardzo obszernie wyjaśniamy, jakie formalności należy wykonać do wyjazdu NR 1  i NR 2 , zapewne znajdziesz tam odpowiedź na swoje pytanie, ponadto link do strony internetowej zawierającej wymogi wwozu zwierzaka do poszczególnych krajów. Z kolei W TYM ARTYKULE znajdziesz podstawowe czynności i rzeczy przydatne w podróży. Pośrednio odpowiedzi możesz w pozostałych artykułach poradnikowych na tej stronie. Ułatwić to może też przejrzenie kategorii i tematów artykułów, widocznych  w okienku po prawej stronie ->

Jeśli ktoś zmierza z psem na Wyspy Karaibskie, to wymogi poszczególnych wysp znajdziecie na http://www.thecaribbeanpet.com/

Odpowiedzi możesz też szukać na naszym forum o zagranicznych wyjazdach z psem. Prosimy, jeśli masz facebook, to zadaj pytanie tam lub w komentarzu pod artykułami na tej stronie (a nie w prywatnej wiadomości do nas). W ten sposób odpowiedź będzie mogła służyć w przyszłości innym osobom.

Jeśli masz pytanie na jakikolwiek inny temat, chcesz zgłosić jakieś uwagi, albo zaproponować ciekawą współpracę. Pisz śmiało, wyślij e-mail na pk.miklaszewski@gmail.com lub poprzez facebook.

Jeśli chcesz pokazać innym swoją przygodę z podróży ze swoim psem, to podeślij nam ciekawe zdjęcie, opublikujemy je na naszym drugim koncie instagram, gdzie tworzymy galerię polskich psich podróżników
https://www.instagram.com/pieswpodrozy/

Wyprzedzając liczne pytania o to, jakich rzeczy używamy w naszych podróżach, wymieniam część poniżej:


1. Hifica http://hifica.pl/ – szelki, smycz Snupiego i uprząż do noszenia go na naszych plecach. Polska, mała i rodzinna firma, która każde szelki robi na wymiar konkretnego psa. Produkty ze wspaniała jakością (służą nam już kilka lat) a przy tym naprawdę sensowną, wręcz niską, ceną. Jeśli potrzebujesz czegoś nietypowego dla psa, to oni zrobią wszysto co sobie wymarzysz, np.  dla psów przewodników dla osób niewidomych.

2. La Sportiva https://www.lasportiva.com/en – buty, które nigdy nas nie zawiodły. Ich oferta zaczyna się od butów do biegana w terenie, przez buty na krótkie wycieczki, po wyprawy na najwyższe szczyty świata i wspinaczkę.

3. Zdjęcia robimy obecnie kompaktem Panasonic TZ 200 Lumix https://www.panasonic.com/pl/consumer/kamery-i-aparaty/aparaty-kompaktowe/dc-tz200.html

4. Osprey https://www.alpinsport.pl/marka/osprey – plecaki

5. Lesovik http://lesovik.eu/ – hamaki i moskitiery – polska firma, która produkuje w tej chwili chyba najbardziej uniwersalne i ultra-lekkie hamaki na świecie.

6. Sterkowski http://www.sterkowski.pl– nakrycia głowy, polska manufaktura rodzinna z jeszcze przedwojennymi korzeniami.  Wspaniała jakość przy rozsądnych cenach, od eleganckich kapeluszy, bo bejsbolówki ze szkockiej wełny.

7. Volcano https://volcano.pl – zamiast super hiper ubrań sportowo- turystycznych, za grubą kasę, najlepiej sprawdzają się zwykłe – bawełniane, dobrej jakości.

8.Power Canvas https://powercanvas.pl– mamy jednak kilka koszulek termoaktywnych z fajnymi i kolorowymi nadrukami. A to w jaki sposób Power Canvas traktuje swoich klientów powinno być przykładem dla każdej firmy. UWAGA: dla naszych czytelników firma przygotowała prezent – przy składaniu zamówienia, wpisz kod „z pazurem”, a otrzymasz 30% zniżki na wszystkie produkty, z wyjątkiem kolekcji specjalnych.

9. Muzykę czerpieny z Paris Music Polska http://www.parismusic.com.pl/, z którą mamy podpisaną umowę – zachęcamy do legalnego wykorzystywania muzyki.

10. Gammolen Active http://www.gammolenactive.pl/ – Snupiego w podbojach wspomagają też witaminy, w końcu chłopak ma już ponad 10 lat! Produkowane w Polsce, niska cena, bez żadnych kombinacji niczym królik w śmietanie i dziwnych wymysłów. Po prostu podstawowe suplementy diety.

11. Nikwax https://www.nikwax.com/pl-pl/productselector/productselector.php – preparaty do impregnowania, czyszczenia itd., które pozwalają nam zadbać o nasz sprzęt. Wyróżniają się tym, że firma stara się tworzyć produkty o jak najmniejszej szkodliwości dla środowiska naturalnego.


Share on Facebook7Tweet about this on Twitter