jak podróżować z psem?

Zanim zadasz pytanie odnośnie podróżowania z psem, prosimy, najpierw:

1. Zajrzyj do dwóch artykułów, w których bardzo obszernie wyjaśniamy – jak i jakie formalności należy wykonać do wyjazdu z psem NR 1  i NR 2 . Zapewne znajdziesz tam odpowiedź na swoje pytanie. Ponadto odnajdziesz w nich link do strony internetowej, która zawiera listę wymogów wwozu zwierzaka do poszczególnych krajów.

2. Z kolei W TYM ARTYKULE znajdziesz podstawowe czynności i rzeczy przydatne w podróży – każdej, a nie tylko tej zagranicznej. W pozostałych artykułach, zwłaszcza  artykułach poradnikowych znajdziesz informacje o chodzeniu z psem w góry, żeglowaniu z psem na jachcie, psiej apteczce i wiele, wiele innych.

3. Odpowiedzi możesz też szukać na naszym forum o zagranicznych wyjazdach z psem. Prosimy, jeśli masz facebook, to zadaj pytanie właśnie tam lub w komentarzu pod artykułami na tej stronie (a nie w prywatnej wiadomości do nas). W ten sposób odpowiedź będzie mogła służyć w przyszłości innym osobom.

4. Niektóre praktyczne kwestie podróżowania z psem poruszone też są w wywiadach z nami:

a) Hellodogs  https://hellodogs.pl/porady/poznajcie-snupiego

b) Życie w rytmie slow https://www.zyciewrytmieslow.pl/podroze-z-pazurem/

c) Behawiorystka Zuza Rybarczyk (Psiaki w Zen) https://youtu.be/VLjPgh12mbI – najciekawszy, jakiego udzielaliśmy w wersji niepisanej.

d) Dla portalu Onet i Ofemini https://www.ofeminin.pl/lifestyle/to-nas-kreci/podroz-z-psem-snupi-piotr-iza-blogerzy-podroznicy/v5rwhs1

e) Pomysł na weekend http://www.podrozujemy.info/polska-na-weekend/podroz-z-pazurem

Jeśli masz pytanie na jakikolwiek inny temat, chcesz zgłosić jakieś uwagi, albo zaproponować ciekawą współpracę, to pisz śmiało. Wyślij e-mail na pk.miklaszewski@gmail.com lub poprzez facebook.

Jeśli chcesz pokazać nam i innym swoją przygodę z podróży ze swoim psem, to używaj tagu #pieswpodrozy oraz #wTrasieDaSię. Zdjęcie będzie budowało konto instagram Pies w Podróży https://www.instagram.com/pieswpodrozy/ Razem z Fundacją Sarigato (znaną z akcji Karminy Psiaki) oraz Magdą z bloga Dzikość w Sercu chcemy na nim  stworzyć galerię polskich psich podróżników. PO CO?  By przeciwdziałać porzucaniu psów w okresie wakacyjnym.  Dane pokazują, że liczba psów w schroniskach wzrasta wtedy o 30% . Chcemy pokazać, że można inaczej. Z psem też można mieć fantastyczne wakacje. Pies to nie obciążenie, a najlepszy partner. Ci, którzy już tym doskonale wiedzą, niech i tak tam zaglądają, by inspirować się kolejnymi ciekawymi miejscami i kierunkami do następnych wyjazdów z psem.

Wyprzedzając liczne pytania o to, jakich rzeczy używamy w naszych podróżach, wymieniam część poniżej:


0. Zdjęcia robimy aparatem Fujifilm X-T30 kilka słów więcej o nim TUTAJ, ale myślę, że najwięcej o nim mówią same nasze zdjęcia, które znajdziecie na naszych social mediach.

1. Hifica http://hifica.pl/ – szelki oraz smycz Snupiego i uprząż dla nas – do noszenia go na naszych plecach czy piersiach (przydatna przy wspinaczce, jeździe na rowerze, motocyklu itp. czynnościach). Polska, mała i rodzinna firma, która każde szelki robi na wymiar konkretnego psa. Produkty ze wspaniałą jakością (służą nam już kilka lat) a przy tym za naprawdę sensowną, wręcz niską, cenę. Jeśli potrzebujesz czegoś nietypowego dla psa, to oni zrobią wszystko, co sobie tylko wymarzysz, np.  dla uprząż dla psów przewodników dla osób niewidomych.

2. La Sportiva Trango TRK Leather oraz modele z serii TX – buty, które używamy. 

3. Nasze ubezpieczenie to karta Planeta Młodych niech Was nie zmyli nazwa, ubezpieczenie możliwe jest dla osób powyżej 30 roku życia. My sami jesteśmy z rocznika 1987.

4. W kwestii ubezpieczenia psa… no cóż, ubezpieczenie w podróżach zagranicznych dla psa to ciągle raczej ewenement, zdarzają się pojedyncze przebłyski, które za chwilę znikają. Jednak na czas pobytu w kraju polecamy coś w rodzaju pakietów usług-ubezpieczeń weterynaryjnych dla swojego psa PetHelp

5. Jeśli chodzi o ubrania na co dzień, to zamiast super hiper ubrań sportowo- turystycznych, za grubą kasę, najlepiej sprawdzają się zwykłe – bawełniane, dobrej jakości. Mamy jednak kilka koszulek termoaktywnych i bluz z fajnymi, kolorowymi nadrukami, które często poprawiają nam humory od Power Canvas https://powercanvas.pl
Mało tego, stworzyliśmy kolekcję z wzorami naszego autorstwa, której efekty możecie zakupić NASZA KOLEKCJA

UWAGA: dla naszych czytelników firma przygotowała prezent – przy składaniu zamówienia, wpisz kod „podrozezpazurem”, a otrzymasz 15% zniżki na wszystkie produkty z kolekcji stałej, czyli bez kolekcji specjalnych (czyli nasza kolekcja również nie podchodzi pod zniżkę).

6. Osprey https://www.alpinsport.pl/marka/osprey – plecaki.

7. Lesovik http://lesovik.eu/ – hamaki polskiej produkcji. Cały czas starają się tworzyć lżejsze, lepsze i ciekawsze konstrukcje. Dodatkowo bardzo mocno angażują się w edukację wobec poszanowania i dbania o środowisko naturalne.

8. Sterkowski http://www.sterkowski.pl– nakrycia głowy, polska manufaktura rodzinna z jeszcze przedwojennymi korzeniami.  Wspaniała jakość przy rozsądnych cenach.

9. Gammolen Active http://www.gammolenactive.pl/ – Snupiego w podbojach wspomagają też witaminy, w końcu chłopak ma już ponad 12 lat! Produkowane w Polsce, niska cena, bez żadnych kombinacji niczym królik w śmietanie. Po prostu podstawowe suplementy diety. Przy zakupie na https://tymofarm.abstore.pl/ i wpisaniu kodu rabatowego SNUPI – dostajecie 15% zniżki.

Z kolei W TYM ARTYKULE znajdziecie listę nietypowych rzeczy przydatnych w podróży, np. obieraczka/skrobaczka do ziemniaków, filtr wody czy fałszywy portfel.

Jeśli doceniasz pracę, jaką włożyliśmy w stworzenie tego bloga (łącznie z wieloma obszernymi artykułami poradnikowymi, facebook, instagram, youtube), znacząco on Ci pomógł, jego czytanie jest dla Ciebie najzwyczajniej… przyjemnością, to będziemy ogromnie szczęśliwi, jeśli zdecydujesz się nam odwdzięczyć i kupić komiks naszego autorstwa – szczegóły o nim przeczytasz TUTAJ.

Pierwsza autostopowa podróż w 2014 r. całkowicie odmieniła nasze życie. Ale gdyby nie Snupi, to nigdy by do niej nie doszło i nigdy nie powstałyby „Podróże z Pazurem”. O tym, a także o rozpoczęciu w 2017 r. ciągle trwającej wyprawy dookoła świata, opowiada 1. odcinek KOMIKSU

Możesz także wykonać darowiznę. Ten blog od strony czysto finansowej to dla nas spory wydatek, a nie źródło realnego dochodu (o czym poczytać możecie TUTAJ). Pomóż nam go prowadzić. Każda złotówka się liczy i nawet taką kwotę możesz przekazać. Jeśli każdy, kto skorzystał z naszych poradnikowych artykułów, przelałby zaledwie po „tej 1 złotówce”, to zebralibyśmy w ten sposób ponad 20 tys. zł. Co, przy naszym sposobie podróżowania, starczyłoby na blisko rok życia w trasie i możliwość przecierania szlaku dla kolejnych psi podróżników. Tak, jak uczyniliśmy to tym artykułem.

  • możesz wesprzeć nas poprzez platformę Patronite https://patronite.pl/podroze-z-pazurem
  • jeśli wolisz poprzez bezpośredni przelew na konto bankowe 62 1090 1014 0000 0001 3754 5690 Izabella Miklaszewska, w tytule darowizna (według polskiego prawa, każda osoba fizyczna może każdej innej wykonać darowiznę).
  • możesz to zrobić także poprzez PayPal – na to samo nazwisko i odnośnik do naszego konta paypal.me/zpazurem

Za darowizny znacznie przekraczające symboliczną wdzięczność, będziemy wysyłać różne podziękowania, o czym dokładnie poczytać możesz na stronie Patronite. Np. zaproszenie do „tajnej” grupy, gdzie możesz być z nami w stałym kontakcie,  zadać bardziej skomplikowane i indywidualne pytania. Czy to poprosić o pomoc w doborze sprzętu, czy poradę ws. podróżowania z psem, z plecakiem, w trudne tereny, w góry… Zapytać o kulisy prowadzenia bloga, czy poprosić o wskazówki do rozpoczęcia/prowadzenia swojej twórczości. Inna opcje, to że do Ciebie zadzwonimy z miejsca, gdzie aktualnie jesteśmy, umówimy się na spacer, a może nawet dołączysz do nas na jakimś etapie wyprawy i nauczymy Cię wszystkiego, co potrafimy. Dziękować też będziemy m.in.  przypinkami (tzw. button) lub magnesami na lodówkę z otwieraczem do kapsli z grafiką naszego bloga (zdjęcie poniżej).

3. Wesprzeć nas także możesz poprzez zakup koszulki/bluzy z wzorami naszego autorstwa w sklepie Power Canvas (20% zysku z nich idzie do nas).

2 wzory bluz i 3 wzory koszulek w wersji damskiej i męskiej dostępne TUTAJ