KOMIKS PODRÓŻE Z PAZUREM

Pierwsza autostopowa podróż w 2014 r. całkowicie odmieniła nasze życie. Ale gdyby nie Snupi, to nigdy by do niej nie doszło i nigdy nie powstałyby „Podróże z Pazurem”. O tym, a także o rozpoczęciu w 2017 r. ciągle trwającej wyprawy dookoła świata, opowiada 1. odcinek KOMIKSU

Już jest w sprzedaży komiks oparty na naszej historii. Ale ona ma być tylko nośnikiem treści o wiele ważniejszych: uświadamiania, jak bardzo zniszczona jest nasza planeta, nasz dom oraz pokazywać powiązania naszych codziennych decyzji z tym stanem. Uczyć szacunku do natury, przyrody, innych kultur, zwierząt domowych, ale przede wszystkim tych dzikich, a także tych uznawanych za te „do zjadania”. Pokazywać różnorodność i złożoność świata. Uczyć odpowiedzialnego traktowania psów i udowadniać, że to naprawdę idealni przyjaciele – a nie zabawki! Każdy odcinek będzie zawierał nietypowe elementy dla tego typu dzieł, które angażować jeszcze mocniej mają czytelnika.

Komiks adresowany jest do czytelnika w każdym wieku, chociaż powstawał z założeniem dotarcia szczególnie do dzieci od 8 roku życia. Z racji tematów, które będą się w nim pojawiać, zależy nam, by czytelnik był już dość świadomy swoich decyzji. Zadbaliśmy jednocześnie o to, by lektura była atrakcyjna również dla dorosłych! Z kolei młodsze dzieci będą mogły cieszyć się jego podstawową, wizualną warstwą. 

Polecamy go szczególnie w zestawach ze skarpetkami (w rozmiarach dziecięcych 31-35 lub dla damskich 36-41) i plecakiem z bawełny organicznej. Oczywiście, z nadrukami nawiązującymi do rysunków. Różne opcje zestawów dostępne pod adresem: https://wydawnictwodookolaswiata.pl/kategoria-produktu/ladne-rzeczy/

Oba te akcesoria zostały wykonane z zachowaniem zasady jak najmniejszej szkodliwości ich produkcji dla środowiska: użyta bawełna organiczna (jeśli ktoś nie wie czym różni się bawełna organiczna od zwykłej bawełny, to odsyłamy TUTAJ i zachęcamy do poszperanie jeszcze więcej w internecie, bo to bardzo ważne do podejmowania odpowiedzialnych decyzji konsumenckich wszelkich produktów wykonanych z bawełny), odpowiednio certyfikowane farby, produkcja przeprowadzona w Polsce i godnego wynagrodzenia pracowników 1 etapu produkcji, etykiety wykonane z papieru z recyklingu i z użyciem tylko jednego koloru farby. Idea produktów jest też taka, by naprawdę się przydawały i były w użyciu, a nie kolejnym zbędnym gadżetem. Skarpety i plecak można kupić osobno, bez komiksu. Jak i sam komiks bez żadnych akcesoriów.

Do plecaka można także dokupić specjalne flamastry, które umożliwiają własnoręczne pokolorowanie go i pisania na wszelkich bawełnianych materiałach.

Obecnie trwa przedsprzedaż, a wydrukowane komiksy będziemy wysyłać w drugiej połowie lipca. Przy uwzględnieniu rzeczywistości związanej z pandemią, bezpieczny termin wyznaczamy na okolice 23 lipca. Z racji trwania wakacji i realizacji wysyłki za pośrednictwem kuriera, prosimy Was, byście przy składaniu zamówienia podali adres, pod który z powodzeniem może trafić komiks. To może być adres pracy, wakacyjnego pobytu.

Jeśli ktoś chciałby zamówić komiks, a znajduje się poza granicami Polski, zakup jest jak najbardziej możliwy. Wystarczy wysłać zapytanie na adres sklep@wydawnictwodookolaswiata.pl i koszty wysyłki zostaną indywidualnie ustalone. Jeśli ktoś nie posiada polskiego konta lub nie chce skorzystać z platformy do szybkich przelewów, to wykonać może bezpośredni przelew na konto podane w regulaminie sklepu (ING Bank Śląski 64 1050 1461 1000 0090 7671 3537).

Scenariusz do komiksu napisaliśmy sami, Iza także koloruje rysunki wykonane przez Filip Sulkovsky. Wydawcą jest Marta Kropidłowska z Wydawnictwo Dookoła Świata. Redakcji artystycznej udziela nam Daniel Chmielewski. W tym roku planujemy wydać dwa odcinki komiksu. Drugi odcinek planowany jest na przełomie listopada i grudnia 2020 r. Łącznie, cała seria planowana jest na 8-10 odcinków.

Komiks to ogrom pracy, której się podjęliśmy głównie w imię misji. Jesteśmy bowiem przekonani, że tylko dzieci, nowe pokolenie ma na tyle świeże i nieskażone spostrzeżenia, by móc odmienić diametralnie pojmowanie i patrzenie na istotę istnienia gatunku ludzkiego, człowieka jako jednostki oraz zmienić otaczającą nas rzeczywistość i destrukcyjny kurs cywilizacji. Chcemy zatem przekazać im w przyjemnej formie podstawową wiedzę i świadomość, by mogły stworzyć idee i rzeczy, które pozwolą im zacząć budować lepszy świat. Zaczynając od najprostszych wyborów.
One Comment
  1. Planujemy psa ze schroniska, niestety syn wybral krotkonogiego,
    Skad mam wiedziec, jak on bedzie znosil wedrowki w gorach?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *