POWIEŚĆ KOMIKSOWA PODRÓŻE Z PAZUREM


W sprzedaży już jest 1. odcinek naszej powieści komiksowe , który opowiada m.in. jak powstałyby „Podróże z Pazurem”. Także o rozpoczęciu w 2017 r. ciągle trwającej wyprawy dookoła świata, Jesteśmy w 3/4 prac nad II odcinkiem.

Trzonem fabuły są nasza historia i przygody, ale one mają być tylko nośnikiem treści o wiele ważniejszych: uświadamiania, jak bardzo zniszczona jest nasza planeta, nasz dom oraz pokazywać powiązania naszych codziennych decyzji z tym stanem. Uczyć szacunku do natury, przyrody, innych kultur, zwierząt domowych, ale przede wszystkim tych dzikich, a także tych uznawanych za te „do zjadania”. Pokazywać różnorodność i złożoność świata. Uczyć odpowiedzialnego traktowania psów i udowadniać, że to naprawdę idealni przyjaciele – a nie zabawki! Każdy odcinek będzie zawierał nietypowe elementy dla tego typu dzieł, które angażować jeszcze mocniej mają czytelnika.

Tytuł adresowany jest do czytelnika w każdym wieku, chociaż powstawał z założeniem dotarcia szczególnie do dzieci od 8 roku życia wzwyż i młodzieży. Zadbaliśmy jednocześnie o to, by lektura była ciekawa i zabawna również dla dorosłych! Z racji tematów, które będą się w nim pojawiać, zależy nam, by czytelnik był już dość świadomy swoich decyzji i mógł szerzej spojrzeć na świat. Młodsze dzieci również mogą wiele z tego zrozumieć, a te najmłodsze będą mogły z powodzeniem cieszyć się podstawową – wizualną – warstwą i głównym wątkiem historii oraz postacią Snupka – naszego psa.

Jak widać, podstawy scenariusza napisało nasze własne życie.

Scenariusz piszemy sami, także kolorujemy rysunki wykonane przez Filip Sulkovsky. (oprócz tego, że jest utalentowanym rysownikiem, to sam zbudował swój 6-metrowy jacht ze sklejki w warsztacie w Krakowie i przepłynął nim Atlantyk! Poznaliśmy go w 2018 r. na Wyspach Zielonego Przylądka i wtedy zasiało się pierwsze ziarenko pomysłu o komiksie, ale to opowieść, która znajdzie się w 3.odcinku serii 🙂 ). Wydawcą jest Marta Kropidłowska z Wydawnictwa Dookoła Świata. Konsultacji udziela nam znawca gatunku – Daniel Chmielewski.

Obecnie trwają końcowe prace nad 2. odcinkiem, który pojawić się powinien w marcu 2021 r. Łącznie, cała seria planowana jest na razie na 8-10 odcinków.

Zakupu można dokonać w zestawach ze skarpetkami (w rozmiarach dziecięcych 31-35 lub dla damskich 36-41) i plecakiem z bawełny organicznej. Oczywiście, z nadrukami nawiązującymi do rysunków. Różne opcje zestawów dostępne pod adresem: https://wydawnictwodookolaswiata.pl/kategoria-produktu/ladne-rzeczy/

Skarpety i plecak można kupić osobno – bez komiksu. Jak i sam komiks bez żadnych akcesoriów.

Oba te akcesoria zostały wykonane z zachowaniem zasad, które przekazuje sam komiks – jak najmniejszej szkodliwości ich produkcji dla środowiska i godnego traktowania wszystkich ludzi, zatem: użyta jest w nich bawełna organiczna (jeśli ktoś nie wie – czym różni się bawełna organiczna od zwykłej bawełny, to odsyłamy TUTAJ i zachęcamy do poszperanie jeszcze więcej w internecie – bo to bardzo ważne do podejmowania odpowiedzialnych decyzji konsumenckich wszelkich produktów wykonanych z bawełny), odpowiednio certyfikowane farby o niskiej toksyczności dla środowiska (jak i oczywiście organizmu człowieka), produkcja finalna przeprowadzona w Polsce, a bawełna pozyskana od dostawcy działającego na zasadach „fair-trade” – potwierdzających godne wynagrodzenia pracowników wszystkich etapów produkcji oraz niskiej szkodliwości dla środowiska, etykiety wykonane z papieru z recyklingu i z użyciem tylko jednego koloru farby. Idea produktów jest też taka, by były to rzeczy naprawdę przydatne i będące w użyciu, a nie by stawały się tylko kolejnym – zbędnym – gadżetem. Skarpety i plecak można kupić osobno – bez komiksu. Jak i sam komiks bez żadnych akcesoriów.Do plecaka można dokupić specjalne flamastry, które umożliwiają własnoręczne jego pokolorowanie czy opisanie (oczywiście możliwe jest ich wykorzystanie na wszystkich innych rzeczach z bawełny).

Jeśli ktoś znajduje się poza granicami Polski i chciałby zamówić komiks, jest to możliwe. Wystarczy wysłać zapytanie na adres sklep@wydawn ictwodookolaswiata.pl i koszty wysyłki zostaną indywidualnie ustalone. Jeśli ktoś nie posiada polskiego konta lub nie chce skorzystać z platformy do szybkich przelewów, to wykonać może bezpośredni przelew na konto podane w regulaminie sklepu (ING Bank Śląski 64 1050 1461 1000 0090 7671 3537).

Komiks to ogrom pracy, której się podjęliśmy głównie w imię misji. Jesteśmy bowiem przekonani, że tylko dzieci, nowe pokolenie ma na tyle świeże i nieskażone spostrzeżenia, by móc odmienić diametralnie pojmowanie i patrzenie na istotę istnienia gatunku ludzkiego, człowieka jako jednostki oraz zmienić otaczającą nas rzeczywistość i destrukcyjny kurs cywilizacji. Chcemy zatem przekazać im w przyjemnej formie podstawową wiedzę i świadomość, by mogły stworzyć idee i rzeczy, które pozwolą im zacząć budować lepszy świat. Zaczynając od najprostszych wyborów.

„Plastikowe morze” w Hiszpanii istnieje naprawdę w okolicach miejscowości El Ejido w Andaluzji. Zresztą cała Andaluzja pełna jest mniejszych i większych skupisk tuneli foliowych. To skupisko jest tak duże, że widać je z kosmosu. Powstało, by zaopatrywać w warzywa i owoce tylko okolice, jednak w imię zysku finansowego, stało się dostarczycielem warzyw i owoców do całej Europy – z wieloma negatywnymi tego skutkami. Więcej o oddziaływaniu społecznym oraz na środowisko tego miejsca poczytać możecie tutaj
czy tutaj,czy tutaj.

Komiks jest szyty nicią (a nie klejony), co gwarantuje jego długą żywotność i wygodę czytania. Również użyty papier jest wysokiej jakości i gramatury, więc wiele zniesie, a co najważniejsze – pięknie odwzorowuje rysunki, w które włożyliśmy tyle pracy i serca (z grubej i twardej okładki zrezygnowaliśmy ze względów ekologicznych, także szycie jest ukłonem w ich stronę).

Tymczasem średnia sprzedaż komiksu w Polsce nie przekracza 1 000 egzemplarzy :/ Zatem, tak długo, jak nasze dzieło nie zainteresuje jakiegoś rynku azjatyckiego i rynków „zachodnich” (gdzie komiksy są znacznie popularniejsze, a nawet traktuje się jako pełnoprawną sztukę), tak długo ta praca nie zostanie nigdy miarodajnie wynagrodzona. Ani nawet jego misja się nie powiedzie. Dlatego pomóżcie nam przeskoczyć tę liczbę. Pomóżcie nam nieść przekaz, który zawiera ten odcinek i zawierać ma cała seria. Pomóżcie nam, by o powieści komiksowej Podróże z Pazurem zrobiło się głośno. Byśmy mieli motywację kontynuować prace nad kolejnymi odcinkami i chociaż minimalne wsparcie finansowe (z racji patologicznie funkcjonującego rynku książek w Polsce, nasz zysk wynosi od jednego sprzedanego egzemplarza między 1-2 zł. Jak widzicie, nie robimy tego dla pieniędzy, bo stworzenie jednego odcinka to ponad pół roku pracy). Pomóżcie nam, by misyjny cel naszego dzieła został chociaż w części spełniony. Pomóżcie nam dalej tworzyć historię łapą pisaną…

Pomogą w tym także wszystkie opinie, byśmy mogli go doskonalić i zdobywał rozgłos. Taką opinię czy ocenę możecie wystawić przykładowo na stronie Lubimy Czytać czy stronie księgarni/sklepu, w której dokonacie zakupu. My zachęcamy do zakupu bezpośrednio w sklepie internetowym naszego wydawcy, co zapewnia nam największy zysk.

13 Comments
 1. Komiks jest świetny. Bardzo ładnie i estetycznie zrobiony 😍 obrazki są przepiękne 💚 jedyny minus to strona z której jest zamawiany. Żadnego potwierdzenia na maila, że zamówienie jest realizowane albo wysłane. Nie dostałam od ich maila, że paczka jest wysłana i nie spodziewałam się kuriera. To jest dla mnie dużą porażką. Zwłaszcza ze komiks był prezentem.
  Mimo to, kupiłabym go jeszcze raz, ponieważ jest wspaniały i porusza ważne tematy 💚

  • Hej, bardzo nam przykro i przepraszamy, jeśli spowodowało to jakieś komplikacje planów. To musiała być jakaś kwestia techniczna, bo normalnie sklep wysyła maile. Nie dostaliśmy więcej takich sygnałów, więc trudno nam znaleźć przyczynę :/ Ważne, że się udało i że się podobał. Dziękujemy za miłe słowa 🙂

 2. Z moją 5letnią bratanicą pochłonęłyśmy komiks na raz 💙 Piękne grafiki, fajne dialogi, które poruszają ważne tematy: odpowiednie traktowanie zwierząt, ekologię, ale też to, że można spełniać swoje marzenia 😀 Dodatkowo na końcu trochę porad odnośnie dbania o środowisko. Świetna robota! Potrzebne jest więcej książek jak ta, które edukują przyszłe pokolenia w przystępny i zabawny sposób 😀 Czekamy na więcej ☺ Będę polecać wszystkim. I małym, i dużym 👍

 3. Moje dziecko, oporne do czytania 🤦‍♀️😣 komiks pochłonęła momentalnie 😳😂😁 czyta drugi raz 😁 komentarz jest na gorąco 🙂 ale obiecuje ze jak ja przeczytam i przepytam Córę 😁 z ostatniej strony również 🙂 dodam kolejny 🙂

 4. Komiks jest cudowny! Treść, rysunki, humor wszystko sie zgadza. A jakość wydania mnie powala! Papier! Wytłoczenia na okładce! Dbałość o najmniejszy detal, wszystko dopełnia całości. Polecam gorąco! Good Job!

 5. Dziś dotarło i już przeczytane. Świetny komiks, czyta się lekko, łatwo i przyjemnie, a przy okazji pouczająco 😁 Polecam dla młodych i trochę starszych. Skarpetki i plecak są extra. Czekam na kolejną część. Wspierajmy takie pozytywne inicjatywy.

 6. Pierwszą część komiksu jeszcze czytamy ale już możemy powiedzieć, że świetny! Krótkie podsumowanie problemu braku wody pitnej na świecie na końcu książki to WSPANIALY pomysł 😁

   • Komiks jest wspaniały! Jeżeli ktokolwiek waha się nad zakupem, gwarantuje, że to świetna inwestycja 😉 Zarówno na prezent jak i dla własnej przyjemności ! Cytując klasyka „bawiąc uczy”. A wykonanie komiksu jak i gadżetów jest najwyższej jakości! Jestem pewna, że nikt nie będzie rozczarowany. Oby kolejne części były równie fajne!

 7. Planujemy psa ze schroniska, niestety syn wybral krotkonogiego,
  Skad mam wiedziec, jak on bedzie znosil wedrowki w gorach?

  • Nie będziecie wiedzieć, dopóki nie spróbujecie. I nie ważne czy pies ma krótkie nogi czy nie, bo liczyć się będzie Wasza więź, wsparcie jakie mu dajecie, przygotowanie, zdrowe podejście. Zdrowy pies kondycyjnie bije o głowę człowieka. Spotykaliśmy w górach jamniki czy nawet ratlerki i radziły sobie wyśmienicie. Psy dostosowują się do życia człowieka, ale potrzebują w tym pomocy i pracy, a nie rzucenia od razu na głęboką wodę. Więc to zależy od Was głównie, motywacji, konsekwencji, a nie samych cech psa. No i zależy od tego, jakie to też wycieczki. A jeśli macie wątpliwości, to poczytajcie tego bloga dokładniej, m.in. artykuł o psie w górach http://www.podrozezpazurem.pl/2019/07/14/pies-w-gorach/ Jeśli dalej macie wątpliwości, to może warto w takim razie się zastanowić, czy to dziecko powinno decydować całkowicie swobodnie. Pies to nie zabawka, to partner na ponad 15 lat. Jedno jest pewne, jak pies już zacznie z Wami chodzić, to na pewno mu się nie znudzą wycieczki, tak jak np. mogą się znudzić synowi 😉

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *